Witamy na stronie internetowej naszej szkoły

Aktualności

14 maja 2018 08:48 | Aktualności

KOŁO LIGI MORSKIEJ i RZECZNEJ

Dnia  6 maja przedstawiciele Koła Ligi Morskiej i Rzecznej działającego przy naszym gimnazjum wzięli udział w obchodach 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej w Oddziale Podlaskim pt. "Moja Niepodległa".

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach. Po niej w ogrodach parafialnych odbyło się uroczyste  otwarcie wystawy „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia  czyli „Trzymajmy się Morza”, którego dokonał Pan Prezes Królikowski w asyście Pani Prezes Estery Gąsowskiej i Małych Ligowców, radnego Powiatu Białostockiego - Pana Krzysztofa Gołaszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łapach – Pana Sławomira J. Maciejewskiego oraz harcerzy.

Następnie odbyło się odnowienie ślubowania przez dotychczasowych członków LMiR oraz złożenie ślubowania na banderę nowo przyjętych jungów, którym legitymacje członkowskie wręczył Pan Prezes Królikowski.

Opiekunowie kół LMiR otrzymali przywiezione z Gdańska okolicznościowe medale z okazji 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

Przewodniczący Rady Miejskiej Pan S. Maciejewski w imieniu swoim i Pani Burmistrz złożył na ręce Ks. Kapelana Waldemara Krzywińskiego wyjątkowy prezent - dzwon okrętowy z drobnicowca „Śniadecki” oraz uroczysty list od Społeczeństwa Łap- podziękowanie za dotychczasową współpracę z nadzieją „na kolejne lata wspólnej działalności dla dobra Naszej Małej Ojczyzny”. Wypada nadmienić, że całą uroczystość poprowadził (i sprawdził się świetnie jako konferansjer) nauczyciel naszego gimnazjum - Pan Robert Bujnowski.

 

Przeczytano: 328 razy. Wydrukuj|Do góry

KOŁO LIGI MORSKIEJ i RZECZNEJ